МОЛІБДЕН-АКТИВНИЙ таблетки 0.25 г, №80

- Форма випуску таблетки
- Дозування 0.25 г
- Кількість штук в упаковці 80 шт
- Виробник Еліт-фарм
інструкція із застосування
Склад і форма випуску
Склад
1 таблетка містить: натрій молібденовокислий (молібден активний) — 50 мкг, віт. С — 30 мг, лактоза, сухе молоко, крохмаль, стеарат кальцію.
Опис та дія
Молібден (Мо) являється живильною речовиною, необхідною для життєдіяльності людей. Молібден головним чином концентрується в печінці, нирках, надниркових залозах і кісткових тканинах. Молібден необхідний для окислювання сірки, що входить до складу білків. Цей елемент сприяє метоболізму заліза в печінці і є необхідним кофактором у ряді ферментних реакцій, що проходять в організмі, найважливіша з яких — запобігання подагрі, прискорюючи метаболізм і видалення з організму сечової кислоти. При достатній кількості молібдену в організмі зменшується імовірність розвитку анемії.
Дефіцит молібдену
Дефіцит молібдену відзначається при наявності серйозних розладів і захворювань. Такий дефіцит виникає, наприклад, коли виснажений організм людини, що хворіє, одержує тривале внутрішньовенне (парентеральне) харчування без додавання препаратів молібдену. Ще однією причиною може бути недолік молібдену в грунті. При цьому в людей виявляється підвищена захворюваність на карієс зубів, ламкість кісток, порушення в роботі статевих залоз.
Симптоми дефіциту молібдену:
- підвищення частоти серцевих скорочень;
- задишка;
- нудота;
- блювота;
- дезорієнтація і розвиток коми.
При порушеннях засвоювання молібдену можливий розвиток захворювань порожнини рота, ясен, підвищується ризик розвитку раку. Дефіцит молібдену супроводжується підвищеним виділенням речовин, що містять сірку, низькою концентрацією сечової кислоти, підвищеним виділенням гіпоксантину і ксантину, відсутністю в організмі сульфіту оксидази, що при порушеному обміні речовин може бути причиною раннього передчасного старіння організму.
При дефіциті молібдену можливе отруєння міддю, навіть якщо вона надходить в організм у нормальних кількостях. Випадки прояву токсичності міді можуть приводити до порушення діяльності печінки. Можуть розвитися токсичні симптоми, такі як слабкість і нудота.
Вітамін С, так само як молібден, відіграє важливу роль у регуляції окислювально-відновних процесів. Він бере участь у синтезі колагену і преколагену, обміні фолієвої кислоти і заліза, а також синтезі стероїдних гормонів і катехоламінів. Аскорбінова кислота також регулює згортання крові, нормалізує проникність капілярів, необхідна для кровотворення, надає протизапальну і протиалергічну дію.
Біодобавка “Молібден Активний”:
- є детоксикатором, сприяє зніманню отруєння сульфідами й алкоголем;
- генерує енергію і допомогає синтезувати гемоглобін - білок-переносник кисню, що утримується в червоних клітинах крові.
Рекомендації щодо застосування
- заповнення дефіциту молібдену;
- недокрів'я;
- порушення ліпідного обміну (атеросклероз, ожиріння, цукровий діабет);
- подагра;
- інтоксикації різного генезу, у тому числі харчові;
- карієс.
ДД “Молібден Активний”, відповідно до доз, рекомендованих для застосування, не містить сильнодіючих і токсичних біологічно активних з'єднань і може бути рекомендована як біологічна добавка до раціону харчування.
Не є лікарським засобом.
Спосіб застосування та дози
100 мкг молібдену щодня; однак, хоча він і являється необхідним в таких кількостях для здоров'я людини, дотепер немає норм, що рекомендуються для цієї речовини, оскільки для того, щоб прийняти остаточне рішення, не вистачає переконливих наукових даних. Деякі розрахунки дають адекватну денну дозу 75–250 мкг для дорослих і дітей старшого віку.
Як дієтичну добавку приймати по 1 таблетці 1 раз на день під час їди. Термін вживання: 1–2 місяця, рекомендується повторювати 2–3 курси на рік.
Протипоказання
Не виявлено.
Застереження при застосуванні
Індивідуальна чутливість до компонентів, дитячий вік до 12 років.
Умови зберігання
Зберігати в сухому, темному місці при температурі до 20 градусів. Маса, г, (кількість, шт.): вказана на упаковці.
Термін придатності
24 місяці.
Сертифіковано Міністерством Охорони Здоров'я України.